Window4u-ico

EkoSun 7

Inovatívny systém energeticky úsporných okenných profilov, určený do budov so špeciálnymi požiadavkami na úsporu energie. Vybavený tromi tesneniami bude výborným tepelným izolátorom. Odporúča sa pre pasívne stavby.

0,76 – Uw pro Ug=0.5 (teplý rámeček)
0.90 – Uw pro Ug=0.7 (teplý rámeček)
3 – tesnenie
7 – komorová


 • – profil triedy B,
 • – voliteľne v ponuke aj profily triedy A,
 • – 7-komorová konštrukcia,
 • – stavebná hĺbka 81 mm,
 • – biele, hnedé a karamelové jadro,
 • – systém vybavený 3 tesneniami,
 • – kovania pracujú v tzv. suchej komore, čo zvyšuje ich životnosť,
 • – zasklenie sklami do hrúbky 55 mm,
 • – štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • – k dispozícii vo verzii s krídlom Classic-line,
 • – blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
 • – rohové mikrovetranie v štandarde (okno RU),
 • – kovanie v štandarde vybavené dvomi bodmi ochrany proti vlámaniu na jedno krídlo,
 • – možnosť výroby okien s pevným alebo pohyblivým stĺpikom,
 • – odporúčané pre energeticky úsporné stavby.

 

*štandard za deň 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrdenie.

Tým, ktorí hľadajú riešenia šetriace energiou, odporúčame okná v systéme Eko Sun 7. Seven je produkt odporúčaný pre pasívne stavby. Trojitý systém tesnenia robí z okien skvelý izolátor. Vďaka tretiemu tesneniu vznikla tzv. suchá komora, v ktorej funguje kovanie. Kovanie nie je vystavené vlhkosti, preto sa vyznačuje oveľa dlhšou životnosťou. Stavebná hĺbka 81 mm vytvára obrovské možnosti zasklenia. Okná sa odporúča doplniť trojsklom a teplým dištančným rámikom.

Teplé rámiky sú vyrobené z kompozitného izolačného materiálu. Zlepšujú izoláciu okien a znižujú riziko dočasnej kondenzácie vodných pár, ktorá môže počas zimy zamrznúť. To môže spôsobiť námrazu okolo tesnení. Teplé rámiky navyše zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát tým, že redukujú tepelný most medzi rámom a sklom.

Môžete sa posunúť ešte o krok vyššie a využiť jednu z najnovších položiek v našej ponuke – sklá so selektívnym povlakom. V lete sklo prepúšťa dovnútra budovy dvakrát menej slnečnej energie a v zime bude izolátorom pred únikom tepla zvnútra. Sklo sa odporúča predovšetkým na použitie vo väčších výškach s veľkým presklením na južnej, juhozápadnej a juhovýchodnej strane.

Vlamači poznajú skutočne veľa spôsobov, ako sa dostať dovnútra budovy. Najčastejšie sa pokúšajú vstúpiť dnu cez okná. Ponúkame množstvo okenných doplnkov, ktoré zvýšia ich triedu odolnosti proti vlámaniu. Okná vytvorené na báze systému Eko Sun 7 ponúkajú v tejto oblasti veľké možnosti.

Štandardne sú okná Eko Sun 7 vybavené rozsiahlym kovaním. V štandarde je kovanie vybavené dvomi závesmi odolnými proti vlámaniu a čapmi, ktoré sťažujú vlámanie s reguláciou prítlaku. Tieto prvky poskytujú optimálnu ochranu. Bezpečnosť používania zaručí zablokovanie nesprávnej polohy kľučky, ktorá je štandardne montovaná na krídlovo-výklopné okná.

Na želanie zákazníka môžeme okno vybaviť kovaním, ktoré spĺňa požiadavky na kovanie tried WK1 a WK2. Ak chcete zvýšiť triedu odolnosti proti vlámaniu, okno by malo byť vybavené aj kľučkou Hoppe Secustik s kľúčom. Kľučky Hoppe Secustik sú vybavené patentovaným blokovacím mechanizmom, ktorý je integrovaným základným zabezpečením sťažujúcim posunutie okenného kovania zvonka. Dodatočná bezpečnosť vo forme kľúča nám tiež zaručí, že sa okno neotvorí zvnútra.

Aby sme ešte viac zvýšili triedu bezpečnosti okien, môžeme ich vybaviť bezpečnostným sklom, tvrdeným sklom, kontaktnými snímačmi alebo poplachovou slučkou. Kontaktné snímače sú magnetické snímače otvorenia okna, ktoré spustia alarm, keď obvodové kovanie zmení polohu. Poplachová slučka sa aktivuje, keď sa rozbije sklo alebo sa naruší jeho štruktúra.

Vynikajúce tepelné a akustické vlastnosti – to však nie sú jediné vlastnosti okien vyrobených na základe systému Eko Sun 7. Veľké komory umožňujú použitie pevných oceľových výstuží, ktoré poskytujú výnimočnú stabilitu konštrukcie. Okná sa odporúčajú používať v rodinných domoch aj bytovkách.

Systém Seven vytvára veľké možnosti – z hľadiska funkčnosti aj estetickosti. Okná sú čoraz viac aj ozdobným prvkom interiéru alebo fasády. Základnou možnosťou dodať oknám individuálny štýl je výber farby a štruktúry fólie. Disponujeme širokou škálou hladkých farieb a farieb imitujúcich drevo. Súčasná technológia nám umožňuje aplikovať fóliu z jednej strany, dvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné.

Okná vytvorené na báze systému Eko Sun 7 ponúkajú možnosť použiť pohyblivý stĺpik. Oplatí sa zvoliť si ho, a nielen preto, že dodá oknu nezvyčajne originálny vzhľad. Je to aj mimoriadne praktické riešenie. Pohyblivý stĺpik je prvkom okennej konštrukcie, ktorý je trvalo spojený s jedným z okenných krídel. Len vďaka nemu môžeme slobodne používať celú plochu otvoreného okna. Po otvorení okna stĺpik netieni.

Veľmi často je jediným spôsobom, ako zabezpečiť správne vetranie v budove, inštalácia difúzorov. Difúzory zabezpečujú aj v zatvorenej polohe okna konštantný prísun čerstvého vzduchu. Máme širokú škálu tlakových, hygroskopických difúzorov a difúzorov montovaných na sklo.

Pri hľadaní účinnej ochrany proti hmyzu sa oplatí zvoliť si sieťky proti hmyzu. V závislosti od vašich potrieb ponúkame rámové, posuvné, dverové a rolovacie sieťkyOchranu pred zmenami počasia, súkromie a ochranu pred zlodejmi vám zabezpečia vonkajšie žalúzie. V závislosti od štádia procesu investície odporúčame adaptívne, podomietkové alebo nadomietkové žalúzie.

Štandardné okenné kovanie odporúčame vybaviť ďalšími prvkami, ktoré zvýšia jeho funkčnosť. Pri výbere sa určite oplatí siahnuť po otváracej brzde ovládanej kľučkou. Vďaka nej je možné po otočení kľučky o 45 stupňov nadol otvorené okenné krídlo stabilne zablokovať v požadovanej otvorenej polohe. Tento mechanizmus umožňuje intenzívne vyvetrať miestnosť bez obáv, že prievan prudko zabuchne okno.

Všetky krídlovo-výklopné okná sú štandardne vybavené mikrovetraním v rohu. Na väčší komfort však odporúčame okno doplniť viacstupňovým vyklápaním, vďaka čomu používateľ získa možnosť nastaviť sklon vyklopenia krídla. Zaujímavou ponukou je aj brzda v kľučke. Umožňuje zablokovať okenné krídlo po jeho otvorení v ľubovoľnej polohe.

Ak chcete zabezpečiť okno pred jeho otváraním, ale zároveň ponechať možnosť jeho vyklápania, je potrebné okno vybaviť tzv. anglickým kovaním.


EkoSun 6

Tepelná a akustická izolácia na veľmi dobrej úrovni. Okná, ktoré zaručujú tepelný komfort a dlhú životnosť. Najvyššia hodnota za danú cenu. Odporúčané pre energeticky hospodárne stavby.

1.20 – Uw pro Ug=1.0 (teplý rámeček)
0.79 – Uw pro Ug=0.5 (teplý rámeček)
2 -tesnenie
6 -komorová

 • – profil triedy B,
 • – 6-komorová konštrukcia,
 • – stavebná hĺbka 81 mm,
 • – biele, hnedé a karamelové jadro,
 • – systém vybavený 2 tesneniami,
 • – k dispozícii vo verzii s krídlom Soft-line,
 • – zasklenie sklami do hrúbky 55 mm,
 • – štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • – blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
 • – štrbinová mikroventilácia v štandarde (okná otváravo-sklopné),
 • – kovanie v štandarde vybavené dvomi bodmi ochrany proti vlámaniu na jedno krídlo,
 • – možnosť výroby okien s pevným alebo pohyblivým stĺpikom,
 • – odporúčané pre energeticky úsporné stavby.

 

*štandard za deň 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrdenie.

Estetické hodnoty okien vyrobených na základe systému Eco Sun 6 sú kombinované s technickými parametrami. Systém má veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti a poskytuje veľké konštrukčné možnosti. Profily so stavebnou hĺbkou 81 mm umožňujú použitie zasklenia s hrúbkou až do 54 mm.

Aby sa dosiahli najvyššie tepelnoizolačné parametre, okná Eco Sun 6 odporúčame osadiť trojsklom a teplým dištančným rámikom. Teplé rámiky sú vyrobené z kompozitného izolačného materiálu. Zlepšujú izoláciu okien a znižujú riziko dočasnej kondenzácie vodných pár, ktorá môže počas zimy zamrznúť. To môže spôsobiť námrazu okolo tesnení. Teplé rámiky navyše zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát tým, že redukujú tepelný most medzi rámom a sklom.

Zasklenie rovnako zlepšuje tepelné parametre okien. Sklá majú selektívny povlak, ktorý znižuje nielen náklady na vykurovanie, ale aj náklady na klimatizáciu miestností v teplom počasí. Sklo prepúšťa oveľa menej slnečnej energie, preto môžete v lete ľahko udržiavať v miestnosti príjemnú vnútornú teplotu. V zime bude sklo efektívnou bariérou proti úniku tepla zvnútra.

Okná vyrobené na základe systému Eko Sun 6 sú tiež veľmi dobrou bariérou pred hlukom šíriacim sa zvonka. Akustickú izoláciu okien môže zvýšiť použitie zvukotesného zasklenia.

Okná sa vyznačujú aj vysokou úrovňou vodotesnosti. Ani v prípade extrémnych zmien poveternostných podmienok nie je možné, aby voda vnikla do budovy.

Moderný dizajn okien vyrobených na základe systému Eko Sun 6 im dodáva jedinečný charakter. Tento produkt je mimoriadne univerzálny. Umožňuje použitie širokého sortimentu zasklievacích blokov – od štandardných až po zvukotesné a bezpečnostné. Profily so stavebnou hĺbkou 81 mm umožňujú použitie zasklenia s hrúbkou až do 54 mm. Hrubé profily poskytujú nielen veľké možnosti zasklenia, ale aj konštrukčnú stabilitu.

Okno sa dá vyrobiť s pevným alebo pohyblivým stĺpikom. Pohyblivý stĺpik je prvkom okennej konštrukcie, ktorý je trvalo spojený s jedným z okenných krídel. Len vďaka nemu môžeme slobodne používať celú plochu otvoreného okna. Po otvorení okna stĺpik netieni. 

Ak chcete rozlíšiť okná od ostatných alebo ich prispôsobiť vzhľadu fasády a interiéru, odporúčame vám dekoratívne fólie. Okná vyrobené systémom Eko Sun 6 môžu mať jednu z desiatok hladkých farieb alebo farieb imitujúcich drevo z našej ponuky. Okná môžu mať fóliu z jednej strany, dvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné. Dvojfarebným fóliovaním okno získava inú farbu okna zvonku a zvnútra. Ide o mimoriadne praktické riešenie.

Veľmi často je jediným spôsobom, ako zabezpečiť správne vetranie v budove, inštalácia difúzorov. Difúzory zabezpečujú aj v zatvorenej polohe okna konštantný prísun čerstvého vzduchu. Máme širokú škálu tlakových, hygroskopických difúzorov a difúzorov montovaných na sklo.

Pri hľadaní účinnej ochrany proti hmyzu sa oplatí zvoliť si sieťky proti hmyzu. V závislosti od vašich potrieb ponúkame rámové, posuvné, dverové a rolovacie sieťky.

Ochranu pred zmenami počasia, súkromie a ochranu pred zlodejmi vám zabezpečia vonkajšie žalúzie. V závislosti od štádia procesu investície odporúčame adaptívne, podomietkové alebo nadomietkové žalúzie.

Štandardné okenné kovanie odporúčame vybaviť ďalšími prvkami, ktoré zvýšia jeho funkčnosť. Pri výbere sa určite oplatí siahnuť po otváracej brzde ovládanej kľučkou. Vďaka nej je možné po otočení kľučky o 45 stupňov nadol otvorené okenné krídlo stabilne zablokovať v požadovanej otvorenej polohe. Tento mechanizmus umožňuje intenzívne vyvetrať miestnosť bez obáv, že prievan prudko zabuchne okno.

Všetky krídlovo-výklopné okná sú štandardne vybavené mikrovetraním v rohu. Na väčší komfort však odporúčame okno doplniť viacstupňovým vyklápaním, vďaka čomu používateľ získa možnosť nastaviť sklon vyklopenia krídla. Zaujímavou ponukou je aj brzda v kľučke. Umožňuje zablokovať okenné krídlo po jeho otvorení v ľubovoľnej polohe.

Ak chcete zabezpečiť okno pred jeho otváraním, ale zároveň ponechať možnosť jeho vyklápania, je potrebné okno vybaviť tzv. anglickým kovaním.


EkoSun 70

Systém je navrhnutý na základe osvedčených konštrukčných riešení. Je to odpoveď na potreby všetkých zákazníkov – je stabilný, pevný, tesný a poskytuje veľmi dobrú akustickú a tepelnú izoláciu.

0.96 – Uw pro Ug=0.7 (teplý rámeček)
1.30 – Uw pro Ug=1.0 (teplý rámeček)
2 – tesnenie
6 – komorová
R – Renovácia

 • – profil triedy B,
 • – 6-komorová konštrukcia,
 • – stavebná hĺbka 70 mm,
 • – biele, hnedé a karamelové jadro,
 • – systém vybavený 2 tesneniami,
 • – blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
 • – štrbinová mikroventilácia v štandarde (okná otváravo-sklopné),
 • – zasklenie sklami do hrúbky 45 mm,
 • – štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • – kovanie v štandarde, vybavené dvomi bodmi ochrany proti vlámaniu na jedno krídlo,
 • – k dispozícii vo verzii s krídlom Round-Line alebo Soft-Line,
 • – možnosť montáže skrytého kovania.

*štandard za deň 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrdenie.

Dnešné technológie a dostupné možnosti umožňujú, že sa okná stali jedným z hlavných dekoratívnych prvkov budovy.

Profily systému Eko Sun 70 sú k dispozícii v dvoch variantoch (Soft-Line a Round-Line), vďaka čomu vytvárajú skvelé možnosti rozmiestnenia. Sú k dispozícii v širokej škále hladkých farieb a farieb imitujúcich drevo. Okná môžu mať fóliu z jednej strany, dvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné. Použitie dvoch farebných fólií umožní prispôsobiť vzhľad okna vzhľadu fasády aj dizajnu interiéru. Profily môžu mať inú farbu zvonka a inú zvnútra.

Zaujímavým návrhom, ktorý určite zvýši estetickú hodnotu okien, je kovanie Multi-Power – obľúbené skryté kovanie. Úplne neviditeľné závesy sú synonymom kovania novej generácie. Okrem estetických vlastností kovania Multi-Power si zaslúžia pozornosť aj jeho praktické aspekty. Kovanie možno použiť na oknách so zvýšenou triedou odolnosti proti vlámaniu a zabezpečí, že okno tesní. Vyznačuje sa aj vyššou nosnosťou. Používateľ získa okrem iného možnosť 3D nastavenia a integrovaného nastavenia rozsahu otvárania okna.

Okno môžeme vyrobiť s pevným alebo pohyblivým stĺpikom. Pohyblivý stĺpik je prvkom okennej konštrukcie, ktorý je trvalo spojený s jedným z okenných krídel. Len vďaka nemu môžeme slobodne používať celú plochu otvoreného okna. Po otvorení okna stĺpik netieni. 

Estetické hodnoty okien vyrobených na základe systému Eko Sun 70 sú kombinované s technickými parametrami. Systém má veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti a poskytuje veľké konštrukčné možnosti. Osadený trojsklom a teplým dištančným rámikom sa stane naozaj výborným tepelným izolátorom. Poskytuje tiež dobrú ochranu proti vlámaniu.

Štandardne sú okná Eko Sun 70 vybavené rozsiahlym kovaním. V štandarde je kovanie vybavené dvomi závesmi odolnými proti vlámaniu a čapmi, ktoré sťažujú vlámanie s reguláciou prítlaku. Tieto prvky poskytujú optimálnu ochranu. Bezpečnosť používania zaručí zablokovanie nesprávnej polohy kľučky, ktorá je štandardne montovaná na krídlovo-výklopné okná.

Na želanie zákazníka môžeme okno vybaviť kovaním, ktoré spĺňa požiadavky na kovanie tried WK1 a WK2. Ak chcete zvýšiť triedu odolnosti proti vlámaniu, okno by malo byť vybavené aj kľučkou Hoppe Secustik s kľúčom. Kľučky Hoppe Secustik sú vybavené patentovaným blokovacím mechanizmom, ktorý je integrovaným základným zabezpečením sťažujúcim posunutie okenného kovania zvonka. Dodatočná bezpečnosť vo forme kľúča nám tiež zaručí, že sa okno neotvorí zvnútra.

Aby sme ešte viac zvýšili triedu bezpečnosti okien, môžeme ich vybaviť bezpečnostným sklom, tvrdeným sklom, kontaktnými snímačmi alebo poplachovou slučkou. Kontaktné snímače sú magnetické snímače otvorenia okna, ktoré spustia alarm, keď obvodové kovanie zmení polohu. Poplachová slučka sa aktivuje, keď sa rozbije sklo alebo sa naruší jeho štruktúra.

Veľmi často je jediným spôsobom, ako zabezpečiť správne vetranie v budove, inštalácia difúzorov. Difúzory zabezpečujú aj v zatvorenej polohe okna konštantný prísun čerstvého vzduchu. Máme širokú škálu tlakových, hygroskopických difúzorov a difúzorov montovaných na sklo.

Pri hľadaní účinnej ochrany proti hmyzu sa oplatí zvoliť si sieťky proti hmyzu. V závislosti od vašich potrieb ponúkame rámové, posuvné, dverové a rolovacie sieťky.

Ochranu pred zmenami počasia, súkromie a ochranu pred zlodejmi vám zabezpečia vonkajšie žalúzie. V závislosti od štádia procesu investície odporúčame adaptívne, podomietkové alebo nadomietkové žalúzie.

Štandardné okenné kovanie odporúčame vybaviť ďalšími prvkami, ktoré zvýšia jeho funkčnosť. Pri výbere sa určite oplatí siahnuť po otváracej brzde ovládanej kľučkou. Vďaka nej je možné po otočení kľučky o 45 stupňov nadol otvorené okenné krídlo stabilne zablokovať v požadovanej otvorenej polohe. Tento mechanizmus umožňuje intenzívne vyvetrať miestnosť bez obáv, že prievan prudko zabuchne okno.

Všetky krídlovo-výklopné okná sú štandardne vybavené mikrovetraním v rohu. Na väčší komfort však odporúčame okno doplniť viacstupňovým vyklápaním, vďaka čomu používateľ získa možnosť nastaviť sklon vyklopenia krídla. Zaujímavou ponukou je aj brzda v kľučke. Umožňuje zablokovať okenné krídlo po jeho otvorení v ľubovoľnej polohe.

Ak chcete zabezpečiť okno pred jeho otváraním, ale zároveň ponechať možnosť jeho vyklápania, je potrebné okno vybaviť tzv. anglickým kovaním.

© Copyright Rekonštrukia bývania Spracovanie Reboot-it.cz