Window4u-ico

BluEvolution 92

Záruka najvyššej energetickej hospodárnosti. Riešenie spája moderné technológie, funkčnosť a skvelý dizajn, čoho výsledkom sú okná najvyššej triedy. Charakteristickým znakom systému je mimoriadne snehobiela farba a lesk profilu.

0,73 – Uw pro Ug=0.5 (teplý rámeček)
1.2 – Uw pro Ug=1.0 (teplý rámeček)
3 – tesnenia
6 – komôr

 • – profil triedy A,
 • – 6-komorová konštrukcia,
 • – stavebná hĺbka 92 mm,
 • – oceľová výstuž upevnená v ráme ako štandard,
 • – biele, hnedé a karamelové jadro,
 • – profily štandardne spájané inovatívnou technológiou V-Perfect,
 • – kovanie štandardne vybavené 6 bodmi proti vlámaniu na jednom krídle,
 • – blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
 • – štrbinová mikroventilácia v štandarde (okná otváravo-sklopné),
 • – zasklenie sklami do hrúbky 61 mm,
 • – štandardná zasklievacia súprava je 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
 • – systém vybavený 3 tesneniami,
 • – kovania pracujú v tzv. suchej komore, čo zvyšuje ich životnosť,
 • – charakteristický extrémne biely a lesklý profil,
 • – možnosť zasklenia štvorsklom,
 • – možnosť použitia skrytého kovania,
 • – k dispozícii vo verzii s plochým alebo presahujúcim krídlom,
 • – odporúčané pre pasívne stavby.

 

*štandard za deň 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrdenie.

Okná BluEvolution 92 už v štandarde poskytujú najlepšiu tepelnú izoláciu, ktorú dokážeme zaručiť. Dvojkomorové zasklenie, tri tesnenia, profil so stavebnou hĺbkou 92 mm robia z okien efektívnu bariéru proti úniku tepla zvnútra. Všetky uvedené prvky majú vplyv na koeficient priestupu tepla okna, ktorý je hlavným ukazovateľom pre investorov hľadajúcich energeticky úsporné okná a dvere. Voľba riešení, ktoré ponúkame, umožňuje dosiahnuť najnižší koeficient Uw na trhu, ktorý sa vyžaduje pri pasívnych stavbách.

Okná vyrobené na báze systému BluEvolution 92 odporúčame doplniť teplým dištančným rámikom. Rámiky z našej ponuky vykazujú najvyššiu účinnosť. Sú vyrobené z izolačného materiálu obohateného o tenkú vrstvu špeciálnej fólie, ktorá umožňuje úplne eliminovať únik tesniacich plynov a vznik vodných pár. Vďaka svojej konštrukcii teplé rámiky z našej ponuky nielenže zlepšujú izoláciu skla, ale aj zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát.

Na zníženie koeficientu priestupu tepla okna a zároveň vytvorenie okna s najvyššími tepelnoizolačnými parametrami odporúčame osadiť okno BluEvolution 92 trojkomorovým sklom. Ponúkame zasklenia s koeficientom Ug už od 0,3. Jednou z možností je aj sklami so selektívnym povlakom. Toto je mimoriadne inovatívne riešenie. Sklo prepúšťa oveľa menej slnečnej energie, preto môžete v lete ľahko udržiavať príjemnú vnútornú teplotu a znížiť náklady na klimatizáciu. V zime bude sklo efektívnou bariérou proti úniku tepla zvnútra.

Okná vyrobené na báze profilov uznávaného nemeckého výrobcu vytvárajú nové štandardy v oblasti dlhodobej životnosti a kvality povrchovej úpravy. Vyznačujú sa výnimočnou snehobielou farbou. Lesklé profily vyrobené z PVC najvyššej kvality sa ľahko udržiavajú čisté a sú odolné proti poveternostným podmienkam.

Profil Bluevolution 92 patrí do najvyššej triedy profilov, t. j. do triedy A, ktorá zaisťuje stabilitu konštrukcie a zabraňuje deformácii rámov a krídiel, a to aj pri veľkých rozmeroch okien.

Ak chcete dodať svojim oknám a dverám individuálny vzhľad, oplatí sa zvoliť si dekoračné fólie. Okná z našej ponuky sú dostupné v desiatkach farieb a imitácií dreva. Okná môžu mať fóliu z jednej strany, dvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné. V poslednom prípade má okno inú farbu zvonka a inú farbu zvnútra.

Okná vyrobené na základe systému BluEvolution 92 odporúčame vybaviť kovaním Multi-Power, tzv. skrytým kovaním. Ide o veľmi estetické, ale aj veľmi praktické riešenie. Závesy sú skryté v zlome, takže ich pri zatvorenom okne nevidno. Kovanie umožňuje 3D nastavenia a integrované nastavenia rozsahu otvárania krídla. Okná s kovaním Multi-Power sú oveľa jednoduchšie aj z hľadiska udržiavania čistoty, pretože nemajú kryty závesov, na ktorých by sa mohol usádzať prach.

Používateľský komfort a estetickosť okna zvyšuje tzv. pohyblivý stĺpik. Stĺpik je trvalo upevnený k jednému z krídel, takže keď otvoríte okno, môžete si vychutnať jeho plnú svetlosť.

Trieda bezpečnosti okna závisí od mnohých parametrov. Najdôležitejší je výber kovania. Používame len osvedčené riešenia, ktoré reálne zvyšujú úroveň ochrany pred vlámaním. Už v štandarde majú okná vyrobené na báze systému BluEvolution 92 mimoriadne bohatú garnitúru kovania, ktorá využíva komponenty kovania Multi-Matic, čo sú najlepšie riešenia z ponuky známeho rakúskeho výrobcu Maco.

V štandarde sú okná vybavené štyrmi bodmi ochrany proti vlámaniu na jednom krídle, čapmi sťažujúcimi vlámanie s reguláciou prítlaku a blokovaním nesprávnej polohy kľučky. Aj vnútorný stredový prítlak, ktorý sa automaticky prispôsobuje vzdialenosti drážky, zohráva dôležitú úlohu. Zaistí sa tým nielen bezpečnosť, ale aj tesnosť a ľahký chod okenných krídel. Odporúčame tiež príslušenstvo s triedami odolnosti proti vlámaniu WK1 a WK2.

Do budov, ktoré sú zvlášť vystavené riziku vlámania, odporúčame nainštalovať okenné snímače alebo poplachové slučky v skle. Okenné snímače sú magnetické snímače pohybu. V takomto prípade už aj minimálne posunutie okenného kovania spustí poplach. Poplachová slučka sa zasa aktivuje, keď sa rozbije sklo alebo sa naruší jeho štruktúra.

Výrobný proces je mimoriadne dôležitý a použitie vhodných technológií sa nepochybne prejavuje na zlepšení úžitkových parametrov okien a dverí. Preto neustále investujeme do strojového parku a zlepšujeme výrobnú technológiu našich okien. Ako prví na svete sme sa rozhodli zaviesť technológiu V-Perfect v sériovej výrobe.

Vďaka tomu sme schopní ponúknuť našim zákazníkom najvyššiu kvalitu a precízne vyrobené okná a dvere. Okná vyrobené systémom BluEvolution 92 sú štandardne spájané inovatívnym a patentovaným systémom V-Perfect. Vďaka nemu získajú rohy okien nezvyčajne estetický vzhľad a miesto spojenia profilov sa stáva prakticky neviditeľným. Skúšky tiež ukazujú, že okrem estetickosti prináša spájanie profilov technológiou V-Perfect vyššiu odolnosť.

Zákazníkom hľadajúcim alternatívne riešenia odporúčame aj okná s pohyblivým stĺpikom. Pohyblivý stĺpik nie je ničím iným ako prvkom okennej konštrukcie, ktorá je trvalo spojená s jedným z okenných krídel. Len vďaka nemu môžeme slobodne používať celú plochu otvoreného okna. Po otvorení okna stĺpik netieni.

Aby sme ešte viac zvýšili estetickú hodnotu okien, môžeme ich vybaviť kovaním Multi-Power, čiže tzv. skrytým kovaním. Kovanie je skryté v zlome a pri zatvorenom krídle ho vôbec nevidno. Okno vyzerá veľmi dobre. Okrem estetických dôvodov treba však kovanie používať aj z iných dôvodov. Je plne funkčné a spoľahlivé, stabilné a bezpečné rovnako ako tradičné závesy. Samozrejme, starostlivosť o okná bez viditeľných závesov je oveľa jednoduchšia.

Vybavením okien doplnkami zvýšime ich funkčnosť. Ponúkame kompletný sortiment doplnkov, ktoré zlepšujú nielen estetickosť, používateľský komfort, ale aj bezpečnosť pri používaní produktu.

Z našej ponuky odporúčame vonkajšie žalúzie. Vyrobené zo značkových a z overených komponentov zabezpečia nielen súkromie, ale aj ochranu pred poveternostnými podmienkami. Žalúzie sú tiež bariérou pre zlodejov. V závislosti od toho, či sa budú žalúzie montovať už počas stavby domu alebo pri výmene okien, ponúkame adaptívne, podomietkové alebo fasádne žalúzie. Do pasívnych domov odporúčame žalúzie vyrobené na báze systémov renomovaného nemeckého výrobcu Beck+Heun.

Tým, ktorí hľadajú účinnú ochranu pred slnečnými lúčmi, odporúčame vonkajšie rolety typu Screen. Rolety Screen sú jedným z najštýlovejších spôsobov ochrany miestností pred nadmerným prehrievaním. Materiál, z ktorého sú vyrobené, absorbuje a odráža veľkú časť slnečných lúčov. Preto je používateľ schopný udržiavať vnútri budovy komfortnú teplotu. Rolety sú na výber s hliníkovou a lankovou vodiacou lištou a aj s hliníkovou vodiacou lištou so systémom ZIP. Tkanina je vyrobená zo zmesi sklolaminátu a PVC.

Pri výbere príslušenstva okien nezabudnite na difúzory. Len vďaka nim sme schopní udržiavať dostatočnú cirkuláciu vzduchu v miestnostiach. Ponúkame širokú škálu tlakových a hygroskopických difúzorov montovaných na okno alebo na sklo.


BluEvolution 82

Ak hľadáte kompromis medzi vysokou kvalitou, tepelnou účinnosťou a cenou výrobku, venujte pozornosť oknám vyrobeným na základe systému BluEvolution 82. Je to najnovšia generácia teplých okien. Systém sa odporúča pre energeticky úsporné stavby.

0.91 – Uw pro Ug=0.7 (teplý rámeček)
1.20 – Uw pro Ug=1.0 (teplý rámeček)
3 – tesnenia
6 – komôr

 • – profil triedy B,
 • – 6-komorová konštrukcia,
 • – stavebná hĺbka 82 mm,
 • – biele, hnedé, karamelové a antracitové jadro,
 • – profily štandardne spájané inovatívnou technológiou V-Perfect,
 • – blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
 • – štrbinová mikroventilácia v štandarde (okná otváravo-sklopné),
 • – kovanie štandardne vybavené 6 bodmi proti vlámaniu na jednom krídle,
 • – systém vybavený 3 tesneniami,
 • – kovania pracujú v tzv. suchej komore, čo zvyšuje ich životnosť,
 • – zasklenie sklami do hrúbky 53 mm,
 • – štandardná zasklievacia súprava je 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
 • – k dispozícii vo verzii s plochým krídlom,
 • – možnosť použitia hliníkových krytov,
 • – odporúčané pre energeticky úsporné stavby.

 

*štandard za deň 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrdenie.

Okná vyrobené systémom BluEvolution 82 sú už v štandarde vybavené dvojkomorovými teplými sklami s veľmi nízkym koeficientom priestupu tepla. Veľkou výhodou sú samotné profily, ktoré sú nielenže vyrobené z vysokokvalitného PVC, ale sú predovšetkým vynikajúcim tepelným izolátorom, čoho zárukou je šesťkomorová konštrukcia profilu a trojitý tesniaci systém. Stavebná hĺbka 82 mm umožňuje zasklenie sklami do hrúbky 53 mm. Preto si môžete bez obáv zvoliť dvojkomorové zasklenie. Ak okno doplníme aj teplým dištančným rámikom, môžeme získať parametre tepelnej priepustnosti, zodpovedajúce parametrom pasívnych okien.

Teplé rámiky sú vyrobené z kompozitného izolačného materiálu. Zlepšujú izoláciu skla a znižujú riziko dočasnej kondenzácie vody na skle. Teplé rámiky navyše zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát.

Ak chcete ešte viac zvýšiť tepelný komfort, možno do okien zasadiť sklami so selektívnym povlakom. Toto je inovatívne riešenie. Sklo prepúšťa oveľa menej slnečnej energie, preto môžete v lete ľahko udržiavať príjemnú vnútornú teplotu a znížiť náklady na klimatizáciu.

Systém kombinuje inovatívne riešenia v oblasti energetickej hospodárnosti s klasickým, ale atraktívnym dizajnom. K dispozícii je v širokej palete pieskovaných farieb alebo ako imitácia dreva. Okná môžu mať fóliu z jednej strany, dvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné. Tak ako iné systémy Salamander je aj systém BluEvolution 82 k dispozícii s bielym, hnedým a karamelovým jadrom. Novinkou je antracitové jadro. Je to nepochybná výhoda, ktorá nie je dostupná v žiadnom inom systéme z našej ponuky.

Stojí za zmienku, že okná systému BluEvolution 82 sa štandardne vyrábajú technológiou V-Perfect. Preto môžeme svojim klientom ponúknuť najvyššiu kvalitu a precízne spracovanie. Miesto spojenia profilov sa stáva prakticky neviditeľným. Efekt je pozoruhodný najmä v prípade fóliovaných okien.

Veľmi praktickým a zároveň estetickým riešením je skryté kovanie. V tomto prípade sú všetky prvky kovania skryté v zlome okna a po zatvorení okna sú úplne neviditeľné. Skryté môžu byť aj obe lišty posuvného stĺpika, drážky pohonu, závesy a ďalšie funkčné prvky. Vďaka tejto úprave získava okno elegantný vzhľad a jeho konštrukcia sa stáva mimoriadne vyváženou. Okrem estetických vlastností skrytého kovania si zaslúžia pozornosť aj jeho praktické aspekty. Používateľ získa okrem iného možnosť 3D nastavenia a integrovaného nastavenia rozsahu otvárania krídla.

Stavebná hĺbka montáže okien na báze systému BluEvolution 82 a pevná oceľová výstuž nám umožňujú vyrábať aj tie najväčšie konštrukcie a zároveň zachovávať najvyššie bezpečnostné štandardy. Profily majú ďalšie spevnenie vo forme rebier, ktoré sú umiestnené v komorách profilu.

Bezpečnosť okien však závisí od mnohých faktorov. Jedným z najdôležitejších je nepochybne výber kovania. Pri výrobe okien v systéme BluEvolution 82 používame kovanie Multi-Matic, najlepšie riešenie z ponuky známeho rakúskeho výrobcu Maco.

Už v štandarde sú okná vybavené štyrmi bodmi ochrany proti vlámaniu na jednom krídle, čapmi sťažujúcimi vlámanie s reguláciou prítlaku a blokovaním nesprávnej polohy kľučky. Okrem toho tu zohráva dôležitú úlohu aj vnútorný centrálny prítlak. Prítlak sa automaticky prispôsobí vzdialenosti od drážky. Zaistí sa tým nielen bezpečnosť, ale aj tesnosť a ľahký chod okenných krídel.

Triedu bezpečnosti okien môžete, samozrejme, zvýšiť. Doplnené väčším počtom závesov odolných proti vlámaniu sa kľučky s kľúčom a bezpečnostné sklá môžu stať najlepšou bariérou proti vlámaniu. V ponuke máme tiež kovanie, ktoré spĺňa podmienky tried WK1 a WK2.

Pri výbere okien do rodinného domu je dôležité zabezpečiť aj to, aby bolo okno správne chránené pred deťmi. Okrem iného ponúkame brzdu v kľučke, ktorá umožní aretovať krídlo po otvorení v akejkoľvek polohe. Zaujímavou ponukou je tzv. anglické vyklápanie. Táto forma ochrany umožňuje kedykoľvek zabrániť otváraniu okna, nezabráni sa však možnosti jeho vyklápania.

Vybavením okien doplnkami zvýšime ich funkčnosť. Ponúkame kompletný sortiment doplnkov, ktoré zlepšujú nielen estetickosť, používateľský komfort, ale aj bezpečnosť pri používaní produktu.

Z našej ponuky odporúčame vonkajšie žalúzie. Vyrobené zo značkových a z overených komponentov zabezpečia nielen súkromie, ale aj ochranu pred poveternostnými podmienkami. V závislosti od toho, či sa budú žalúzie montovať už počas stavby domu alebo pri výmene okien, ponúkame adaptívne podomietkové alebo fasádne žalúzie. Do pasívnych domov odporúčame žalúzie vyrobené na báze systémov renomovaného nemeckého výrobcu Beck+Heun.

Tým, ktorí hľadajú účinnú ochranu pred slnečnými lúčmi, odporúčame vonkajšie rolety typu Screen. Rolety Screen sú jedným z najštýlovejších spôsobov ochrany miestností pred nadmerným prehrievaním. Materiál, z ktorého sú vyrobené, absorbuje a odráža veľkú časť slnečných lúčov. Preto je používateľ schopný udržiavať vnútri budovy komfortnú teplotu. Rolety sú na výber s hliníkovou a lankovou vodiacou lištou a aj s hliníkovou vodiacou lištou so systémom ZIP. Tkanina je vyrobená zo zmesi sklolaminátu a PVC.

Pri výbere príslušenstva okien nezabudnite na difúzory. Len vďaka nim sme schopní udržiavať dostatočnú cirkuláciu vzduchu v miestnostiach. Ponúkame širokú škálu tlakových a hygroskopických difúzorov montovaných na okno alebo na sklo.


Streamline 76

Skvelá voľba pre tých, ktorí oceňujú eleganciu a pohodlie. Okná vyrobené na základe systému Streamline 76 v sebe kombinujú maximálnu bezpečnosť, vysokú tepelnú a akustickú izoláciu. Sú odolné proti vonkajším vplyvom a charakteristické intenzívnou bielou farbou.

0.97 – Uw pro Ug=0.7 (teplý rámeček)
1.30 – Uw pro Ug=1.0 (teplý rámeček)
2 – tesnenia
5- komory
R – Renovácia
A – Aluskín

 • – profil triedy „B”,
 • – 5-komorová konštrukcia,
 • – stavebná hĺbka 76 mm,
 • – profily štandardne spájané inovatívnou technológiou V-Perfect,
 • – blokácia nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
 • – štrbinová mikroventilácia v štandarde (okná otváravo-sklopné),
 • – kovanie štandardne vybavené 6 bodmi proti vlámaniu na jednom krídle,
 • – systém vybavený dvomi tesneniami,
 • – v štandardnej verzii otvorená oceľ s hrúbkou 1,5 mm,
 • – biele, hnedé a karamelové jadro,
 • – k dispozícii vo verzii s plochým alebo presahujúcim krídlom,
 • – zasklenie sklami do hrúbky 49 mm,
 • – štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • – možnosť použitia hliníkových krytov,
 • – možnosť výroby okien s rámom na rekonštrukciu,
 • – možnosť použitia skrytého kovania.

*štandard za deň 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrdenie.

Okná vyrobené na báze profilov uznávaného nemeckého výrobcu vytvárajú nové štandardy v oblasti dlhodobej životnosti a kvality povrchovej úpravy. Vyznačujú sa výnimočnou snehobielou farbou. Lesklé profily vyrobené z PVC najvyššej kvality sa ľahko udržiavajú čisté a sú odolné voči poveternostným podmienkam.

Ak chcete oknám dodať individuálny charakter a prispôsobiť ich vzhľadu fasády aj interiéru budovy, ponúkame vám výber fólií. Okná z našej ponuky sú dostupné v desiatkach farieb a imitácií dreva. Okná môžu mať fóliu z jednej strany, dvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné. Veľmi zaujímavým riešením je aj fóliovanie full colour. Je nielen zárukou estetickosti, ale aj jednoliatej štruktúry, trvácnej farby a precízneho vyhotovenia. V tomto prípade fóliujeme nielen rám, ale aj odrážky, hrany krídel a ďalšie okenné prvky.  Fóliovanie full colour je dostupné len pri výbere farieb imitujúcich drevo.

Nezvyčajne estetický vzhľad oknám určite dodá kovanie Multi-Power, tzv. skryté kovanie. Všetky prvky kovania sú v tomto prípade skryté v zlome a pri zatvorenom krídle ho vôbec nevidno. Skryté môžu byť aj obe lišty posuvného stĺpika, drážky pohonu, závesy a ďalšie funkčné prvky. Okrem estetických vlastností skrytého kovania si zaslúžia pozornosť aj jeho praktické aspekty. Používateľ získa okrem iného možnosť 3D nastavenia a integrovaného nastavenia rozsahu otvárania krídla. Závesy používané v prípade skrytého kovania sú charakteristické vyššou nosnosťou a samotné okno získava vlastnosti odolnosti proti vlámaniu. Sú tiež teplejšie, pretože skryté kovanie zabraňuje vzniku tepelných mostov.

Neobyčajne zaujímavý vzhľad môžu oknám dodať hliníkové kryty Aluskin. Vytvárajú kombináciu praktických výhod charakteristických pre okná z PVC s moderným dizajnom typickým pre hliníkové okná. Kryty sú dostupné v celej palete farieb RAL. Ponúkame aj širokú škálu štrukturálnych lakov. 

Pri výrobe okien nielenže používame komponenty najvyššej kvality, ale aj dbáme na to, aby samotný technologický proces fungoval podľa najvyšších štandardov. Strojový park, ktorý máme k dispozícii, nám umožňuje vyrábať okná najmodernejšími technológiami, akou je aj technológia V-Perfect. Je to inovatívny systém spájania okenných profilov z PVC, pri ktorom sú zvary prakticky neviditeľné.

Bezpečnosť okien skutočne závisí od mnohých faktorov. Prvým z nich a zároveň jedným z najdôležitejších je nepochybne výber kovania. Pri výrobe okien v systéme Streamline 76 používame kovanie Multi-Matic, najlepšie riešenie z ponuky známeho rakúskeho výrobcu Maco.

Už v štandarde sú okná vybavené štyrmi bodmi ochrany proti vlámaniu na jednom krídle, čapmi sťažujúcimi vlámanie s reguláciou prítlaku a blokovaním nesprávnej polohy kľučky. Okrem toho tu zohráva dôležitú úlohu aj vnútorný centrálny prítlak. Prítlak zaistí nielen bezpečnosť, ale aj tesnosť a ľahký chod okenných krídel. Na želanie zákazníka môžeme okno vybaviť takými prvkami, aby spĺňalo požiadavky tried WK1 a WK2.

V budovách, ktoré sú zvlášť vystavené riziku vlámania, odporúčame nainštalovať okenné snímače alebo poplachové slučky v skle. Okenné snímače sú magnetické snímače pohybu. V takomto prípade už aj minimálne posunutie okenného kovania spustí poplach. Poplachová slučka sa zasa aktivuje, keď sa rozbije sklo alebo sa naruší jeho štruktúra.

Energeticky úsporné okná s vysokou tepelnou a akustickou izoláciou. Už v štandardnej výbave poskytujú okná Streamline 76 optimálnu ochranu. Jednokomorové zasklenie, dve tesnenia, profil so stavebnou hĺbkou 76 mm robia z okien efektívnu bariéru proti úniku tepla zvnútra.

V záujme zvýšenia tepelného pohodlia odporúčame okná doplniť trojsklom a teplým rámikom. Ponúkame teplé dištančné rámiky s najlepšími parametrami. Sú vyrobené z izolačného materiálu so špeciálnymi termoizolačnými vlastnosťami, obohateného o tenkú vrstvu špeciálnej fólie, ktorá umožňuje úplne eliminovať únik tesniacich plynov a vznik vodných pár. Vďaka svojej konštrukcii teplé rámiky z našej ponuky nielenže zlepšujú izoláciu skla, ale aj zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát.

Okná vyrobené na báze systému Streamline 76 odporúčame doplniť sklami so selektívnym povlakom. Toto je inovatívne riešenie. Sklo prepúšťa oveľa menej slnečnej energie, vďaka čomu môžete v lete ľahko udržiavať príjemnú vnútornú teplotu a znížiť náklady na klimatizáciu. V zime bude sklo efektívnou bariérou proti úniku tepla zvnútra.

Na základe systému Streamline 76 vyrábame okrem typových okien aj rekonštrukčné okná. Ich montáž je veľmi jednoduchá a rýchla. Nevyžaduje sa demontáž starého okenného rámu, preto je isté, že sa vôbec nenarušia steny ani fasáda. Neinvazívna montáž okien je najlepším a niekedy jediným riešením na použitie v historických budovách.

Špecifikácie:

 • – 5-komorový systém,
 • – stavebná hĺbka 76 mm,
 • – rekonštrukčná plutva s výškou 35 mm alebo 60 mm s možnosťou odrezania na ľubovoľné rozmery,
 • – biele, hnedé a karamelové jadro,
 • – systém vybavený 2 tesneniami,
 • – zasklenie sklami do hrúbky 49 mm.

Okná vyrobené na základe systému Streamline 76 odporúčame vybaviť difúzormi z našej ponuky. Ponúkame širokú škálu tlakových a hygroskopických difúzorov. Súčasťou našej ponuky sú aj kľučky Hoppe Secustik s kľúčom a štýlové kľučky Moonline. Okná je vhodné doplniť otváracou brzdou ovládanou kľučkou. Ňou je možné jediným pohybom ruky otvorené okenné krídlo stabilne zablokovať v požadovanej otvorenej polohe. Stačí otočiť kľučku o 45 stupňov nadol. Toto nezvyčajne pohodlné riešenie umožňuje intenzívne vyvetrať miestnosť bez obáv, že prievan prudko zabuchne okno.

Na okná, ku ktorým môžu mať prístup deti, odporúčame namontovať kovanie s tzv. anglickým vyklápaním. V tomto prípade môže rodič ľahko zablokovať možnosť otvárania okna, ale ponechať možnosť jeho vyklopenia. 

Ak chcete získať originálny vzhľad okien, môžete ich vybaviť stĺpikmi, ktoré rozdeľujú tabuľu skla na menšie časti. Ponúkame stĺpiky medzi sklo aj nalepované. Obidva typy stĺpikov môžu mať ľubovoľnú farbu z palety farieb Salamander, čím ich môžeme ľahko prispôsobiť farbe okenných profilov.

Bežný okenný stĺpik sa odporúča nahradiť pohyblivým stĺpikom so šírkou 62 mm. Ide o mimoriadne inovatívne riešenie, ktoré používateľovi poskytne po otvorení okna nerušený voľný priestor. Stĺpik je trvalo spojený s jedným z okenných krídel. 

Tým, ktorí oceňujú súkromie a ochranu pred nadmerným slnečným žiarením, odporúčame okná vybaviť roletami Screen. Rolety Screen sú jedným z najštýlovejších spôsobov ochrany miestností pred nadmerným prehrievaním. Materiál, z ktorého sú vyrobené, absorbuje a odráža veľkú časť slnečných lúčov. Vďaka tomu je používateľ schopný udržiavať komfortnú teplotu vo vnútri budovy.

© Copyright Rekonštrukia bývania Spracovanie Reboot-it.cz